Bransoletka Tatry

Bransoletka Tatry, czyli biżuteryjna pocztówka z Tatr

Tatry zawsze blisko ciebie? Ukochane szczyty zawsze na wyciągnięcie ręki? To możliwe. Bransoletka Tatry to biżuteria górska, która wiernie oddaje przebieg panoramy najwyższych polskich gór. Oto garść ciekawostek na temat najpopularniejszej biżuterii z motywem górskim w kolekcji Hilly Sheep.

Gdybyśmy mieli wskazać jeden produkt, który podbił wasze serca, zdecydowanie postawilibyśmy na Bransoletkę Tatry. Nic dziwnego – rzeźbiona panorama Tatr zamknięta w srebrnej bransoletce z dużą dokładnością oddaje rzeczywisty przebieg linii gór. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem biżuterii górskiej na prezent lub po prostu ciekawi cię, jak powstawała Bransoletka Tatry, poniżej znajdziesz garść ciekawostek na temat waszej tatrzańskiej ulubienicy.

Bransoletka z górską panoramą Tatr – jakie szczyty na niej widać?

Podczas projektowania tego modelu bransoletki górskiej zależało nam, aby w modelu uchwycić całe pasmo. Opieraliśmy się zatem na aż trzech fotografiach Tatr, które przedstawiały widok z Bukowiny Tatrzańskiej. W rezultacie nasza bransoletka przedstawia góry w całej krasie.

W modelu rozpoznacie linię gór od Szalonego Wierchu w Tatrach Bielskich, przez całe Tatry Wysokie (z wyraźnie zaznaczonymi Rysami czy Gerlachem) aż po Goryczkową Czubę w Tatrach Zachodnich.

Historia powstania Bransoletki Tatry

bransoletka_tatry

Zależało nam, aby bransoletka górska z panoramą Tatr wiernie oddawała linię najwyższych gór w Polsce. Uzyskanie tego efektu wcale nie było proste, a prace nad biżuterią trwały aż pół roku. Przez ten czas dopracowywaliśmy projekt w każdym calu i porównywaliśmy go z pierwotnymi panoramami, na podstawie których powstawało rzeźbienie.

Wygląd bransoletki to była jednak dopiero połowa drogi do sukcesu. Biżuteria górska, podobnie jak wszystkie inne błyskotki, które nosimy, musi być wygodna. Dlatego po dopracowaniu linii Tatr widocznej na bransoletce, przez długi czas również testowaliśmy model w najróżniejszych okolicznościach. Wszystko po to, aby zyskać pewność, że bransoletka górska z panoramą jest wygodna i nie krępuje swobody ruchów.

Biżuteria górska dla każdego

Co ciekawe, Bransoletka Tatry to model uniwersalny. Minimalistyczna estetyka projektu sprawia, że z powodzeniem mogą na niego postawić zarówno panie, jak i panowie. Dla mężczyzn z reguły polecamy wybór bransoletki o większej średnicy, aby dobrze układała się na masywniejszym nadgarstku.

Na koniec warto dodać jeszcze kilka słów o specyfice produktu. Bransoletka Tatry to sztywna, otwarta obręcz w całości wykonana ze srebra pr. 925. Biżuteria z górami tego typu powinna zostać dopasowana do kształtu nadgarstka. Należy ją dogiąć, tak aby niemal ściśle przylegała do ciała. W takim przypadku unikniesz ryzyka, że bransoletka się zsunie.

Bransoletka Tatry