Pracownia Biżuterii Górskiej

Hilly Sheep od kuchni, czyli jak działa nasza pracownia biżuterii górskiej?

W naszej pracowni dużo się dzieje, a jubilerka to wbrew pozorom trudna robota. Jeśli ciekawi was, jak wygląda zaplecze Hilly Sheep, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami naszej pracowni, zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu.

Czy wiecie, że nasza pracownia ma już 9 lat? Trudno w to uwierzyć, ale od niemal dekady przygotowujemy dla was biżuterię z górskimi motywami. Gdy zaczynaliśmy w 2012 roku warsztat Hilly Sheep ograniczał się do jednego pomieszczenia i podstawowych narzędzi jubilerskich. Obecnie nasza pracownia to przestronny lokal pełen zaawansowanych urządzeń i akcesoriów do ręcznej obróbki, w którym codziennie pracują wykwalifikowani złotnicy. W przyszłym roku stuknie nam 10 lat. Przez ten czas przygotowaliśmy dla Was setki kolczyków, bransoletek czy pierścionków. Jeśli ciekawi Was jak to wszystko wygląda od kuchni, poniżej znajdziecie garść ciekawostek na temat pracowni jubilerskiej Hilly Sheep.

Na jakich materiałach pracujemy?

W naszym warsztacie znajdziecie jedynie złoto i srebro, które to nabywamy w sprawdzonych źródłach – od lat współpracujemy z Mennicą Polską. Pracujemy na  złocie  Pr. 375 i Pr.585 oraz srebrze Pr. 925. Nie złocimy ani nie posrebrzamy metali, ponieważ chcemy, aby biżuteria górska sygnowana logo Hilly Sheep, była dla was ponadczasowymi dodatkami. Złoto i srebro nie ścierają się z czasem ani nie tracą koloru, w przeciwieństwie do złoconych czy posrebrzanych odpowiedników.

Metody obróbki, czyli przygotowanie biżuterii hand made

Doga poszczególnych produktów przez naszą pracownię jest długa i składa się z wielu etapów. Wszystkie wzory tworzymy w oparciu o tradycyjne i nowoczesne metody jubilerskie. Wszystko zaczyna się od projektowania, które trwa dość długo. Następnie nasi rzemieślnicy żmudnie przygotowują na tej podstawie pierwsze prototypy wzorów, które z reguły wykonujemy na początku w srebrze. Dopiero, gdy przekonamy się, że wzory wyszły jak należy, możemy przejść do etapu przygotowania odlewów.

Wszystkie elementy naszej biżuterii z motywem górskim są najpierw odlewane w złocie lub srebrze, a następnie ręcznie obrabiane przy zastosowaniu klasycznych technik jubilerskich i nowoczesnych maszyn. W efekcie jesteśmy w stanie oddać w biżuterii motywy górskich panoram czy rzeźbienia, które wiernie odwzorowują linię Tatr.

Kamienie w biżuterii górskiej Hilly Sheep

Kliknij w zdjęcie i zobacz nasze górskie pierścionki zaręczynowe!

Blask naturalnych kamieni sprawia, że biżuteria nabiera jeszcze więcej szyku. W Hilly Sheep stawiamy na naturalne kamienie szlachetne i półszlachetne, więc w naszych projektach znajdziecie m.in. diamenty, szafiry, topazy czy ametysty. Każdy z nich  oprawiamy własnoręcznie w naszej pracowni. Stawiamy raczej na minimalistyczną i stonowaną kolorystykę.

Biżuteria górska, czyli od pomysłu do realizacji

Hilly Sheep to marka zakorzeniona w Tatrach. Od samego początku biżuteria górska tworzona w naszym warsztacie miała być symbolem miłości do gór i sprawiać, że wspomnienia ze szlaku będą zawsze żywe. Naszą największą inspiracją są oczywiście góry, ale obok motywów szczytów czy panoram, w naszej kolekcji znajdziecie także akcenty zaczerpnięte z kultury góralskiej.

Proces twórczy często bywa długi i żmudny. Musicie wiedzieć, że w biżuterii ważny jest nie tylko wygląd pierścionków czy bransoletek, ale też wygoda użytkowania. Dlatego projektując nasze wyroby musimy dołożyć starań nie tylko po to, aby wiernie oddać górskie motywy, ale też zadbać o komfort noszenia. Czasem trudno to pogodzić, jak chociażby w przypadku bransoletki Tatry – prace nad tym modelem trwały przez 6 miesięcy aż do momentu, kiedy srebrna rzeźbiona obręcz wiernie oddawała panoramę pasma i dobrze leżała na nadgarstku.

Przeczytaj również: Bransoletka Tatry, czyli biżuteryjna pocztówka z Tatr