Biżuteria inspirowana naturą, czyli Solkatt, nasza siostrzana marka

W marcu ruszył sklep naszej siostrzanej marki Solkatt Jewellery. Jeśli poza górami, cenisz sobie również naturalne akcenty, motywy liści, gałązek czy wzory zaczerpnięte z żywiołu wody, koniecznie poznaj bliżej nasze nowe projekty.

„Solkatt” to słowo wywodzące się z języka szwedzkiego. Nie znajdziemy w polszczyźnie jednoznacznego tłumaczenia, ale kryje się za nim podobne zjawisko, jak za naszym rodzimym zajączkiem – refleks światła odbitego od błyszczącej powierzchni. Gdy trafiliśmy na to wyrażenie, od razu wiedzieliśmy, że to strzał w dziesiątkę – projekty naszej nowej marki miał łączyć pewien wspólny mianownik – blask.

Skąd w ogóle taki pomysł, aby ruszyć z zupełnie nowym brandem? Góry rządzą się swoimi prawami, a my poza nimi kochamy także naturę w ogóle. I chociaż zachowaliśmy typowy dla nas minimalizm, to produkty naszej nowej marki są zakorzenione w zupełnie innych żywiołach niż dotychczasowe prace. Przedstawiamy wam zatem Solkatt Jewellery, markę biżuterii inspirowanej naturą.

Listki i gałązki

To jeden z najważniejszych motywów, jakie znajdziecie w kolekcji Solkatt. Naszyjniki, kolczyki czy pierścionki z liśćmi to subtelna biżuteria, która może być symbolem waszego przywiązania do natury i zamiłowania do spędzania czasu na w otoczeniu przyrody.

W kolekcji naszej nowej marki znajdziecie kilka przykładów biżuterii z liśćmi np. modele z liściem klonu, pierścionki w formie gałązek czy wreszcie szalenie efektowne kolczyki wianki. Przygotowując te projekty staraliśmy się zawrzeć w złocie i srebrze naturalne piękno liści i pnączy. Dlatego projekty z dużą dokładnością odwzorowują swoje naturalne pierwowzory – w tej minimalistycznej biżuterii możesz łatwo dostrzec nawet takie detale, jak drobne żyłki listków czy strukturę kory.

Żywioł wody

Z leśnej gęstwiny i łąk przenieśmy się teraz nad brzeg morza lub rzeki. Musicie wiedzieć, że żywioł wody znalazł swoje miejsce w kolekcji Solkatt. Szczególnym produktem są pierścionki i bransoletki “Rzeki”. Ich zdobnictwo zostało zainspirowane wzorem, jaki maluje na wodzie rzeczny nurt. W efekcie nasze srebrne i złote pierścionki oraz bransoletki z tym motywem, oplatają palce i nadgarstki delikatną falą błyszczącego metalu. Tu również zadbaliśmy o szczegóły i dopełnieniem wodnego motywu są naturalne szafiry, które dodają całości niepowtarzalnego uroku i blasku.

Kolejną interpretacją motywu wodnego w kolekcji naszej nowej marki jest wzór inspirowany kroplami porannej rosy. Naszyjnik choker i kolczyki „Nora” swój kształt i sposób wykończenia zawdzięczają drobinkom wody skrzącym się w porannym świetle na krańcach liści.

Biżuteria z gwiazdkami

Kolejny projekt, na który warto zwrócić uwagę, to nasze kolczyki gwiazdki „Helene”. To kolejny minimalistyczny projekt z charakterem. Kolczyki mają kształt dziesięcioramiennej gwiazdy otoczonej drobnymi kuleczkami. Powierzchnia biżuterii została tak wystylizowana, aby przypominała skalną fakturę. Zwieńczeniem całości są naturalne kamienie – w złotych modelach oprawiliśmy białe i niebieskie szafiry, z kolei w srebrnych – granaty oraz topazy.

Klasyka i minimalizm

Obok typowo naturalnych inspiracji w kolekcji znalazło się również miejsce dla biżuteryjnych klasyków. Serduszko należy do takich właśnie motywów, jednak zadbaliśmy o to, aby miało swój niepowtarzalny urok – kształt zawieszki w naszyjniku, bransoletce i kolczykach jest nieregularny, ale bardzo efektowny. Ponadto wśród projektów naszej nowej marki znalazło się miejsce również dla eleganckich geometrycznych wzorów.

Jak widzicie, w Solkatt dzieje się naprawdę dużo. Mamy nadzieję, że projekty naszej nowej marki znajdą u was podobne uznanie, jak górskie projekty.