MENU
Górskie pierścionki zaręczynowe

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak zmierzyć pierścionek zaręczynowy? Jaki kamień powinien go zdobić? I wreszcie, z jakiego złota pierścionek zaręczynowy wybrać? Zakup biżuterii zaręczynowej to dość trudne zadanie, dlatego jeśli masz wątpliwości i nie wiesz, jak dobrać pierścionek zaręczynowy, poniżej znajdziesz garść wskazówek.

Jaki kamień w pierścionku zaręczynowym?

Kliknij w zdjęcie i zobacz górski pierścionek zaręczynowy!

Przyjęło się, że pierścionki zaręczynowe to biżuteria zdobiona kamieniami szlachetnymi. Największą popularnością cieszą się tu oczywiście naturalne szlifowane diamenty, nazywane też brylantami. W klasycznym wydaniu kamienie osadzane w pierścionkach zaręczynowych są jasne i charakteryzują się maksymalnie dużą przejrzystością, co oznacza, że są pozbawione inkluzji.

Klasyczne diamenty są też najbardziej uniwersalne, ponieważ będą dobrze pasować też do innej biżuterii, jeśli twoja partnerka lubi nosić pierścionki. W kolekcji Hilly Sheep znajdziesz górskie pierścionki zaręczynowe z klasycznymi diamentami. Jeśli jednak lubisz przełamywać schematy i nietypowe rozwiązania, w kolekcji dostępny jest także złoty pierścionek skała z czarnym diamentem.

Innym popularnym kamieniem stosowanym w pierścionkach zaręczynowych jest szafir. Piękny, głęboki morski kolor szczególnie dobrze komponuje się z żółtym złotem. Jeśli twoja partnerka ceni sobie kolor w doborze biżuterii, warto rozważyć właśnie pierścionek zaręczynowy z szafirem.

Przeczytaj też: Zaręczyny w górach – gdzie oświadczyć się w Tatrach?

Pierścionek zaręczynowy – białe czy żółte złoto?

Kliknij w zdjęcie i zobacz górski pierścionek zaręczynowy z motywem liny!

Tradycyjnym rozwiązaniem jest wybór żółtego złota. W większości firm jubilerskich pierścionki zaręczynowe są wykonywane właśnie z metalu tego typu. Jednak coraz częściej klienci sięgają również po białe złoto.

Co zatem wybrać pierścionek zaręczynowy z białego czy żółtego złota? Naturalnie najlepiej jest kierować się upodobaniami partnerki. Zwróć uwagę, jaką biżuterię nosi kobieta, której planujesz się oświadczyć.

Na który palec pierścionek zaręczynowy?

Kliknij w zdjęcie i zobacz górski pierścionek zaręczynowy!

Przyjęło się, że pierścionek zaręczynowy nosi się na palcu serdecznym, czyli na czwartym licząc od kciuka. A na którą dłoń należy włożyć pierścionek? W tym przypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi – niektórzy twierdzą, że pierścionek zaręczynowy powinien znaleźć się na prawej dłoni, inni że na lewej.

W jeszcze innych źródłach można przeczytać, że w trakcie zaręczyn pierścionek należy włożyć na serdeczny palec prawej ręki, a po ślubie przenieść go na lewą. Naszym zdaniem wszystko zależy od tego, jak wygodnie będzie czuć się z pierścionkiem jego przyszła właścicielka. Bo przecież biżuteria jest nie tylko pięknym symbolem, ale musi też być komfortowa w codziennym użytkowaniu.

Jak kupić pierścionek zaręczynowy nie znając rozmiaru?

Kliknij w zdjęcie i zobacz pierścionek zaręczynowy!

To jeden z większych problemów, z jakim muszą mierzyć się panowie wybierający pierścionek zaręczynowy. Biżuteria musi być dobrze dobrana, aby nie zsuwała się z palca i jednocześnie możliwe było jej swobodne ściąganie w razie potrzeby. Jak w takim razie zmierzyć pierścionek zaręczynowy? Do dyspozycji masz kilka skutecznych rozwiązań, a poniżej przedstawiamy te, które są najbezpieczniejszym sposobem na dobranie idealnego rozmiaru. Do tego zadania potrzebujesz oczywiście pierścionka, który pasuje na palec twojej wybranki.

  • Pomiar suwmiarką – jeśli w swojej skrzynce narzędziowej lub domowym warsztacie posiadasz to praktyczne urządzenie, trafiony dobór pierścionka masz niemal jak w banku. Pamiętaj jedynie, aby w efekcie mierzenia pierścionka suwmiarką poznać wewnętrzną średnicę biżuterii.
  • Pomiar w sklepie jubilerskim – alternatywnym rozwiązaniem może być wyprawa do sklepu, gdzie za pomocą tzw. miary jubilerskiej łatwo przekonasz się, jaki rozmiar ma pierścionek, który chcesz zmierzyć.

Kto wybiera pierścionek zaręczynowy?

Kliknij w zdjęcie i zobacz pierścionek zaręczynowy z górską panoramą!

Tradycyjnie to niełatwe zadanie spoczywa na przyszłym narzeczonym. Ale bez obaw! Jeśli nie masz pojęcia o bieżących trendach w biżuterii lub zwyczajnie nie wiesz, jaki pierścionek mógłby spodobać się partnerce, możesz też wybór zostawić swojej przyszłej narzeczonej.

Popularnym rozwiązaniem są wspólne wyprawy do jubilera lub przeglądanie internetowych ofert. W takim przypadku co prawda odpada element zaskoczenia podczas oświadczyn, ale jednocześnie zyskasz pewność, że wybrany model będzie idealny.

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Kliknij w zdjęcie i zobacz pierścionek z górską panoramą i szafirem!

Chociaż stare powiedzenie mówi, że dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, to kwestia ceny w przypadku pierścionka zaręczynowego bywa kłopotliwym tematem. W sieci można znaleźć wiele artykułów z sugestiami, jaką kwotę należy przeznaczyć na biżuterię zaręczynową.

W całym tym szaleństwie nie można tracić jednak z oczu najważniejszego. Pierścionek zaręczynowy to symbol miłości i obietnicy wspólnego życia. Tak naprawdę nie ważne, jak wiele zer widnieć będzie na rachunku. Zamiast zastanawiać się, ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy, lepiej skupić się nad tym, czy wybrany wzór, kamień lub kolor metalu będzie pasował do wybranki.